Av. Salim AYDEMİR
Genel Bilgiler Kariyer

1999 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi İktisat ve Matematik (çift anadal) bölümlerini, 2003 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini tamamlayarak lisans derecesini aldı.

2007 yılında Tilburg Üniversitesi (Hollanda) Ekonomi bölümünde yüksek lisansını tamamladı. Halen İstanbul Medeniyet Üniversitesinde Doktora programına devam etmektedir.

Çalışma hayatına 1999 yılında İMKB Takas ve Saklama Bankası A.Ş.’de Müfettiş Yardımcısı olarak başladı.

2000 yılında uzman yardımcısı olarak katıldığı Rekabet Kurumunda, 2004 yılında Uzman, 2010 yılında Başuzman oldu.

2011-2014 yılları arasında Mesleki Koordinatör olarak görev yaptı. 2009-2014 yılları arasında ayrıca Hukuk Müşavirliği Vekili görevinde bulundu.

2014-2017 yılları arasında Baş Hukuk Müşaviri olarak görev yapan Salim AYDEMİR, 2017 yılında bu görevinden istifa ederek özel sektöre geçti.

Rekabet Kurumundaki görevi süresince çok sayıda birleşme ve devralma, muafiyet, önaraştırma ve soruşturma süreçlerinde raportör olarak görev aldı. Rekabet Kurulu kararlarına karşı açılan davalarda Danıştay ve idare mahkemeleri nezdinde Rekabet Kurumu’nu temsil etti, dava süreçlerini koordine etti.

Rekabet Kurulu tarafından çıkarılan; “Rekabet Kurulu Nezdinde Yapılan Sözlü Savunma Toplantıları Hakkında Tebliğ”, “Birleşme ve Devralmalar Hakkında Tebliğ”, “Yatay İşbirliği Anlaşmaları Hakkında Kılavuz” dahil önemli sayıda mevzuatın hazırlanmasında etkin görev aldı.

Rekabet hukuku alanında çok sayıda ulusal ve uluslararası toplantı ve programda konuşmacı olarak yer aldı. Yerli ve yabancı çok sayıda katılımcıya yönelik yurt içinde ve yurt dışında rekabet hukuku eğitimleri verdi.

Halen bir avukatlık bürosunda ortak avukat olarak başta rekabet hukuku olmak üzere, kişisel verilerin korunması, reklam hukuku gibi alanlarda danışmanlık ve avukatlık hizmeti vermektedir.