Osman GÖKALP
Genel Bilgiler Kariyer

Ludwigshafen / Almanya doğumlu olup Ticaret Lisesi mezunu ve devamında işletme eğitimi almıştır.

2008 senesinden itibaren hizmet sektöründe aktif olan ALP Service aile şirketini yönetmektedir Şirkette zamanla mali koordinatör, genel koordinatör ve halen genel müdür olarak yer almaktadır. Gruba bağlı şirketlerin muhasebe ve finansman bölümünün yeniden yapılandırılması ve yönetimi, iç denetim biriminin oluşturulması ve yönetimi, yönetim kurulu raporlamalarının oluşturulması ile grubun yabancı ortaklarına raporlamaların oluşturulması ve kontrolü işlemlerini fiilen yönetmiştir.

Ayrıca 2013 yılında Avrupalı Türk Demokratlar Birliği Bölge Siyasi Birim Başkanı, 2014 den itibaren yeni ismi UID olan Avrupa Türk Demokratlar Birliği Bölge Başkanı olarak görev yapmaktadır. Bununla birlikte 2016 yılından itibaren Almanya Ekonomi Konsey üyesi ve 2017 yılı itibariyle Ülkeler arası Yatırım ve Denetim Danışmanlığına devam etmektedir. Yurt dışı markaların temsilciliğinin alınması ve bu markalara ilişkin yurt dışı ortaklıkların kurulması projelerinin içinde bulunmuştur.

Özellikle Alman ve Türk şirketleri arasında yatırım danışmanlığı görevini yıllardır başarıyla yerine getirmiştir. Bu alanda başta enerji, hizmet sektörü ve teknoloji transferi olmak üzere bir çok alanda iki ülke yatırımcılarına sektöre özel danışmanlık hizmetleri vermiştir. Buna bağlı olarak şirket kuruluşları, şirket birleşme ve satın alma konularında ciddi başarılar elde etmiştir. Yeni yatırmlar ve şube ağı genişletme konularında pazar araştırmaları, uygun muhataplar bulma, sonuca ulaştıracak çözümler ve takipler konusunda başarılar etmiştir.