Erhan COŞKUN
Genel Bilgiler Kariyer

1978 yılında Erzurum'un Olur İlçesinde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini ilçesinde tamamladı.  

2000 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu.

Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Mali Hukuk Ana Bilim Dalı Mali Hukuk Bölümü Yüksek Lisans Programı eğitimini “Vergilendirmede Hukuki Güvenlik İlkesi” konulu tez çalışması ile tamamladı. İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Maliye Bölümünde Doktora Eğitimi (AR-GE Teşvikleri-Tez Aşamasında) devam etmektedir.

2001 yılında Sağlık Bakanlığında başlayan memuriyet hayatı, Maliye Bakanlığında Vergi Denetmen Yardımcısı olarak devam etti. 2004 yılında Maliye Bakanlığında Stajyer Gelirler Kontrolörü olarak merkezi denetim elemanlığı görevine başladı. Mesleki yeterlilik sınavı sonucu 2008 yılında Gelirler Kontrolörlüğü; 2011 yılında yayımlanan 646 sayılı KHK ile de Vergi Müfettişliği kadrosuna atandı.

2011-2014 yılları arasında İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığında Bahçelievler, Avcılar, İkitelli, Bayrampaşa, Topkapı ve Fatih Uygulama Grup Müdür v. olarak görev yaptı. 23.07.2014 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Kararnameyle Kocaeli Vergi Dairesi Başkanlığına atandı. Başkanlık görevini 2016 yılı sonuna kadar sürdürdü. 

2017-2019 yılları arasında İstanbul Büyük Ölçekli Mükellefler Grup Başkanlığı bünyesinde Vergi Müfettişi olarak çeşitli sektörlerde (banka ve finans, akaryakıt, inşaat, spor kulüpleri vb) incelemelerde bulundu. Grup Başkanlığı bünyesinde İhbar ve İnceleme Talepleri Değerlendirme Komisyonu, Rapor Değerlendirme Komisyonu ve İzaha Davet Komisyonlarında asıl üye olarak görev yaptı.

2019 yılı sonu itibariyle Vergi Müfettişliği görevinden istifa ederek NELSUS Kurumsal Hizmetler Denetim ve Danışmanlık A.Ş.’nin kurucu ortakları arasında yer aldı.

2018-2020 döneminde Vergi Sorunları Dergisi Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürüttü. Vergi mevzuatı konusunda yayımlanmış çok sayıda makalesi bulunmaktadır.