Alpaslan KUMAŞ
Genel Bilgiler Kariyer

1976 yılında Elazığ’da doğan Alpaslan KUMAŞ, Ankara Lisesi’nin ardından ODTÜ Kimya Mühendisliği’nde okuduktan sonra Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. A.B.D’de Vanderbilt Üniversitesi’nde ekonomi yüksek lisansını tamamladı. Aynı zamanda Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nde Hukuk eğitimi almış ve hali hazırda Ankara Barosu’nda avukatlık stajı devam etmektedir.

Meslek hayatına Gelirler Kontrolörü olarak 2005 yılında başlayan KUMAŞ, 2011-2013 yılları arasında Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı’nda Risk Analiz Şubesinde yöneticilik görevlerinde bulundu. 2015-2018 yıllarında Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkanlığı’nda müfettiş olarak aklama suçu ve terörün finansmanı incelemeleri yürütmüştür.

Yeminli mali müşavirlik ve 2015 yılında Gazi Üniversitesi’nde bağımsız denetim eğitimini tamamlayarak elde ettiği bağımsız denetçilik ruhsatlarına sahip KUMAŞ’ın, birçok dergide yayınlanmış vergi, mali ve kara para mevzuatına ilişkin makaleleri bulunmaktadır. Aynı zamanda 2018 yılından bu yana girişimcilere kamusal yükümlülükleri hakkında mentor eğitimi vermektedir.

15 Aralık 2019 tarihinden itibaren NELSUS Kurumsal Hizmetler Denetim ve Danışmanlık bünyesinde Hukuk Hizmetleri Başkanlığı’nı yürütmektedir.